MEESKOND

Nooruslik ning kokkuhoidev meeskond on märk ettevõttes peituvast ambitsioonist. Juhtide jaoks on oluline olla turul usaldusväärse mainega tööandja, sest nii leiavad õiged inimesed ise tee ettevõttesse. Kui suurt rolli mängib aga tööandja soovitamine tuttavatele saime teada töötajatega vesteldes. 

„Kui peale ülikooli praktika kohta otsisin, siis otsustasin Taverpro OÜ (praeguse Exmet Services OÜ) kasuks, sest nende maine oli turul hea,“ kirjeldab tehnoloog ja töödejuhataja Artjom oma otsust viis aastat tagasi ettevõttesse tulla. Ehituse valdkond oli talle tuttav juba noorukieast. Loogilise jätkuna asus ta ka Tallinna Tehnikakõrgkooli ehituse erialale õppima. Peale praktikat jäigi Artjom Exmet Servicesi tööle: „Praktika ajal oli näha, et siin kõik sobib. Inimesed on abivalmid, tööolud head ja ei oskagi midagi paremat tahta,“ lisab Artjom.

Samuti TTÜ tootmistehnika eriala lõpetanud ning praegu lehetöötlusosakonna juhataja ametikohta pidav Arvo tunnustab ettevõtte mainet turul. „Tuttavad saatsid mulle töökuulutuse ning soovitasid ettevõttesse kandideerida, kuna siin on ägedad juhid,“ meenutab Arvo. Mehel on ulatuslik kogemustepagas projektijuhtimise valdkonnas ning esialgu tuligi ta ettevõttesse masinaehituse projektijuhiks. Pool aastat hiljem oli aga aeg uus väljakutse lehetöötlusosakonna juhina vastu võtta. Praeguseks on tööstaaži veidi üle aasta. Arvole meeldib, et tegu on äärmiselt kiiresti areneva ettevõttega, ambitsioonid on suured ning arenguvõimalused veel suuremad. „Katsumustest puudust ei tule, aga see on suurepärane viis end täiendada,“ leiab Arvo.

Projektijuht Mikk oli hoopiski Äripäevast lugenud artiklit Exmet Services OÜ kasvuplaanide ning visiooni kohta ning see kõnetas teda. TTÜ ehituse eriala lõpetanud ning terve elu ehitusvaldkonnas tööd teinud mehena sai ta ühel päeval kõne värbajalt küsimusega, kas Mikk sooviks juhtidega vestlema tulla. „On ju mõistlik aeg-ajalt enda turuväärtust kontrollida,“ sõnab ta naerdes. Endalegi ootamatult oli aga klapp juhtide Taavi ning Atsiga nii hea, et sealt kooruski otsus ettevõttega liituda. Teda ootasid ees toetavad kolleegid, kes tegid sisseelamise lihtsaks. Praeguseks on Mikk ettevõttes tööl olnud aasta. „Töö on huvitav, muidu seda ei teeks. Meil on palju põnevaid projekte ja muidugi proovikivisid ka. Suur pluss on tegelikult ka tervisekindlustuse olemasolu,“ loetleb Mikk enda jaoks positiivset.
 
Sümpaatia juhtidega tekkis kohe ka kvaliteedijuhil ja keevituskoordinaatoril Pavelil, kellele soovitas ettevõtet endine kolleeg. Pavelil oli laual veel kolm pakkumist erinevatelt ettevõtetelt, kuid arenguvõimalused Exmet Servicesis kõnetasid teda silmapilkselt. Mees on lõpetanud TTÜ-s tootmistehnika eriala ning varem tehnoloogina töötanud. Pavelile meeldib praeguse töö mitmekesisus ning võimalus täita erinevaid ülesandeid. Kirsiks tordil on aga mõnus sisekliima ning meeskond, kellega koostöö sujub. Tööstaaži on tal ettevõttes kaks aastat.
 
Öeldakse, et tasuta lõunaid ei ole olemas. Kuid Exmet Services on lisaks arenguvõimalustele ka lõunasöök ettevõtte poolt. Tehnoloog Mark väärtustab seda ning ka töötingimusi praeguses ettevõttes. Sarnaselt teistega tuli Mark ettevõttesse tööle endise kolleegi kaudu. Seda juba kaks ja pool aastat tagasi. Exmet Servicesil on muuhulgas uus masinapark ning see on mehhatroonikat õppinud mehe jaoks oluline näitaja. Esimeseks ametikohaks sai plasmaoperaator, sealt edasi aga juba tehnoloog. Ka Mark kinnitab, et meeskond on esmaklassiline.

Exmet Servicesi plaanist tootmisega tegelema hakata kuulis müügiinseneri Steni endine kolleeg. Selle info edastas ta ka Stenile siis, kui viimane alustas uue töökoha otsinguid. Varem oli tal kogemust laseri operaatorina, Exmet Servicesi tuli ta tööle aga juba plasmatehnoloogiks. Oma kolmeaastase tööstaaži jooksul on Sten olnud ka tootmisosakonna loomise juures. Erialast haridust tal küll ei ole, kuid seevastu on tegu äärmiselt õpihimulise inimesega, kes sukeldus pea ees uutesse vetesse. Arenemisvõimalust on aga ettevõte ise talle kogu aeg juurde pakkunud. „Koolitusvõimalused on tagatud, kui need teenivad eesmärki ning on põhjendatud. Mind paelub nii ettevõtte kui ka iseenda areng. Värskendav on näha ka suhtlusvabadust juhtkonna ning ettevõttes töötavate inimeste vahel,“ sõnab Sten.

Tootmise koordinaator Siim helistas ise ettevõtte ühele juhile Atsile ning teatas, et plaanib ettevõttesse tööle asuda. „Mind kõnetab ettevõtte ambitsioon kasvada ning võimalus arengus kaasa rääkida. Siin on nii palju võimalusi proovida erinevaid ameteid, leidmaks just seda, mis inimesele kõige paremini sobida võib. Kui tahtmist on, siis keegi kätt ette ei pane,“ avab ettevõttes kaheksandat kuud tööl olev Siim enda mõtteid.

„Siin ei ole erinevaid kastikesi, kuhu inimesi suruda proovitakse. Pigem antakse võimalus oma talenti avastada,“ lausub finantsjuht Herman. TTÜ-s ärirahanduse eriala lõpetanud Herman tuli ettevõttesse esialgu assistendiks. Herman ning Taavi on vennad ning seega hindab Herman võimalust olla esireas, tunnistamaks ettevõtte kiiret kasvu ja arengut. Nelja tööl oldud aasta jooksul on arengut jagunud küll ja veel ning Herman ise on leidnud oma koha finantsjuhina.

„Minu jaoks on kõige olulisem meeskond. Tänu neile kulges sisseelamine kergelt ja tööpingeid ei ole,“ kirjeldab müügiinsener Svetlana enda jaoks olulist. Naisel on varasem kogemus sarnaselt ametikohalt ning tööle kandideeris ta hetkeotsuse ajel, tundes, et Exmet Services võiks olla see ettevõtte, kus enda potentsiaalile rakendust leida. Enda oskusi arendanud on ta aga ettevõttes juba pea kaks aastat.

Exmet Services OÜ meeskonna jaoks on ühised ning olulised väärtused inimesed, ettevõtte ambitsioonid, eneseavastus/eneseteostus, juhtimisstiil ning töötingimused. Selge on see, et arenguvõimalusi jagub ettevõttes kuhjaga, kuid seda vaid inimestele, kes ise ka tõeliselt panustada soovivad.

TERASED INIMESED ÜHE KÕNE KAUGUSEL

KONTOR JA TOOTMINE